Co to są panele warstwowe i co jedzą?

 

Najlepsze oszczędności ciepła (i w tym samym czasie przyjazne dla środowiska) technologie są stosowane w budynkach prefabrykowanych Modulex. Płyty warstwowe są jednym z nich.

W 1930, panele, składające się z dwóch arkuszy z materiału sztywnego z plastrem miodu między nimi, zostały wykorzystane w tworzeniu pierwszego amerykańskiego projektu ekonomicznej obudowy. W 1950 ten wynalazek został zmodyfikowany i nabył wygląd 3-warstwowego panelu z arkuszami sklejki i poliestru budowlanego. Masowa produkcja płyt rozpoczęła się w 1959, poliester został zastąpiony polistyrenu, a rok później technologów udało się skrócić czas produkcji płyt od kilku godzin do pół godziny. Na początku lat dziewięćdziesiątych, izolacja została zastąpiona wełną bazaltową, a płyty warstwowe z nim były wprowadzane do obrotu jako produkt końcowy: lekki, niepalny i nie wymaga montażu w miejscu budowy budynku.

Co to są panele?

Budowa płyt warstwowych

Z reguły panele warstwowe są podzielone na fasady, pokrycia dachowe i ściany. Ze względu na szerokie zastosowanie dwóch ostatnich, niech się na nich więcej. Panele ścienne, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do montażu konstrukcji ściennej, pokrycia dachowego-do stworzenia dachu.

Wypełnienie

Najpopularniejsze materiały izolacyjne to wełna mineralna i pianka poliuretanowa (rzadko polistyren).

Wełna mineralna ma wysoką izolację akustyczną i termiczną, jest niepalna, słabo reaguje na różnice temperatur.

Poliuretan jest trwały i ma niską wagę, nie ma wpływu na wilgoć, nie jest podatny na grzyby, pleśnie. Jest to również materiał gaśniczy.

Co jest na zewnątrz?

Biurowiec

Dla zewnętrznej warstwy płyty warstwowej, jak zwykle, stal ocynkowana jest używany, ale są panele pokryte kompozytów, które są oparte na wióry drewna.

Najpopularniejsza powłoka ocynkowana blacha stalowa, ma doskonałe właściwości antykorozyjne. Trwałość zależy bezpośrednio od grubości warstwy ocynkowanej.

Jest amerykańskim wynalazkiem, stopem i aluminium. Odbija promieniowanie ultrafioletowe, ma wysoką odporność na oddziaływanie na środowisko i wytrzymuje wpływ temperatury do + 300 ° c.

Wewnętrzna część paneli często składa się ze wszystkich znanych płyt gipsowo-kartonowych, płyty OSB, w niektórych przypadkach z plastisol-polichlorek winylu, wzmocnionej przez plastyfikatory.

Buduj z nami-łatwo i szybko!

Firma Modulex posiada rozległe doświadczenie w budowie budynków na płytach warstwowych, a w przypadku kontaktu z nami, masz gwarancję otrzymywania:

  • Krótkich terminów montażu i budowy o każdej porze roku, ponieważ Prawie wszyscy produkują siebie, nie oczekują dostawców zagranicznych.
  • Wysoka izolacja akustyczna i termiczna
  • Konstrukcja przyjazna dla środowiska
  • Koszt jest o 20% tańszy od innych firm ze względu na produkcję na Ukrainie
  • Doskonała jakość, co potwierdza certyfikat międzynarodowej jakości ISO 900.

Поделиться статьей