Dokumenty wymagane do umożliwienia budowy modułowej

Przed budową budynku modułowego niezbędne jest uzyskanie zezwoleń od odpowiednich służb w celu przeprowadzenia zaplanowanej pracy. Pakiet niezbędnych dokumentów jest znacznie mniej niż przy rejestracji podstawowych konstrukcji, ale również wymaga czasu na sprawdzenie i zbieranie podpisów.

 Obowiązkowe odniesienia i zezwolenia

Prace budowlane dowolnego typu zaczynają się od stworzenia projektu architektonicznego. W tym celu klient musi zapewnić inżynierom biura potwierdzenie legalności działań na stronie, w której przeprowadzane będą modułowe konstrukcje pod klucz. Może to być prawo do posiadania przedmiotu lub pełnomocnictwa od bezpośredniego właściciela.

Sprawdza się również zgodność z normami technicznymi w zakresie projektowania, planu architektonicznego, rozwoju niezbędnych konstrukcji metalowych, z których składa się struktura konstrukcji. Lista dokumentów głównych obejmuje:

 • Potwierdzenie własności działki;
 • Opracowywanie projektów;
 • Uzyskanie liberalnej dokumentacji w organach nadzorczych;
 • Obecność wykonanego planu architektonicznego;
 • PoZwolenie na podłączenie i obsługiwanie inżynieryjnych systemów bezpieczeństwa;
 • Projekty, na których będą produkowane konstrukcje stalowe i ZHBI.

 

W organizacjach miejskich, trzeba będzie uzyskać zezwolenie na rurociągi i scentralizowanego połączenia:

 • do linii elektrycznej;
 • Rurociągu
 • Ogrzewanie
 • Kolektor.

 

Każdy programista jest zobowiązany do zadbać o usunięcie gruzu. Konieczne będzie również zaplanować realizację krajobrazu i budowy obszaru wokół budynku.

Modułowy budynek z umeblowaną działką

Dokumenty wymagane przez wykaz są wydawane w kontroli państwa dotyczącej wykorzystania i ochrony ziemi. Ponadto konieczne jest, aby odwiedzić inspekcję bezpieczeństwa przeciwpożarowego i inspektorów.

Na wykonanej decyzji architektonicznej organizowana jest produkcja konstrukcji metalowych. Elementy te będą wykorzystywane w urządzeniach do kadrowania oraz w elementach konstrukcyjnych konstrukcji modułowej.

Chude budynki modułowe

W organizacji budowy modułowej eliminuje potrzebę wiedzy państwa. Ta sytuacja jest prawidłowa dla obiektów o powierzchni do 1500. M ². W celu rozpoczęcia robót budowlanych wymagane jest jedynie potwierdzenie prawa do użytkowania działki.

Uwzględnia to ograniczenia dotyczące docelowego wykorzystania gruntów. Naruszenie punktów prawa będzie prowadzić do poważnych konsekwencji.

 • Jeżeli planowana jest budowa stolicy, wymagane są dokumenty zezwalające.
 • Dla struktur modułowych, które nie mają fundamentu, rozdzielczość nie jest wymogiem.

 

Małe budynki to garaż, gospodarstwo domowe, konstrukcje ogrodowe, którego powierzchnia nie przekracza 300 kwadratów. Ale wiejskie domki i budynki handlowe o powierzchni 300 m² już należą do konstrukcji I-III kategorii złożoności. Będą one wymagały TU, jak również dokumenty z miasta i Departamentu architektonicznego.

Pełny pakiet zezwoleń będzie zobowiązany do rozpoczęcia budowy centrów handlowych i biznesowych, stacje benzynowe, supermarkety. Dlatego Planowane prace budowlane, odbudowy lub naprawy mogą być rozpoczęte dopiero po podpisaniu 2 egzemplarzy dokumentów zezwolenia w gasi.

Modułowe centrum biznesowe

Поделиться статьей