Dom elektroniczny umysł krepy

Szybki rozwój elektroniki i technologii komputerowej pozwoliło nowoczesnego człowieka do tworzenia wokół siebie w jak największym stopniu zaostrzone w jego indywidualnej przestrzeni żądań. Jest to szczególnie prawdziwe w domu, gdzie nasz zaawansowany użytkownik gadżetów, urządzeń gospodarstwa domowego i systemów użytkowych chce uzyskać maksymalny komfort, począwszy od odpowiedniego mikroklimatu do niego i kończąc na możliwość relaksu, a nie wykonywać nudne Pracę domową.

Apoteoza automatyki mieszkaniowej było wprowadzenie systemu "Smart House", który był w stanie połączyć wszystkie te elementy wyposażenia gospodarstwa domowego, które są odpowiedzialne za komfort i wsparcie życia. W rzeczywistości, od teraz każdy modułowy budynek może być jednym intelektualnego organizmu technicznego, które nie tylko proszę o wnioski użytkownika, ale także zmniejszenie kosztów użytkowych.

Dom jako ciało ludzkie

Natura ma ułożone tak, że organizm ludzki jest w stanie usłyszeć, zobaczyć, wykonać termoregulacji i reagować odpowiednio na zagrożenia lub bodźce zewnętrzne. W ten sam sposób inteligentny dom jednoczy wszystkie Controlling, analizowanie i wykonywanie niektórych lub innych zadań funkcjonalnych systemu.

Inteligentny dom modułowy może zawierać:

  • Systemy ogrzewania i klimatyzacji;
  • Oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz budynku;
  • Zasilanie ciepłej i zimnej wody;
  • Narzędzia multimedialne i rozrywkowe;
  • Nadzór i mocowanie wideo;
  • System bezpieczeństwa i kontroli dostępu;
  • Centrum inteligentnego sterowania wszystkimi komponentami i ustawieniami.

Smart House

Inteligentne środki bezpieczeństwa

Po ustanowieniu systemu zarządzania intelektualnego systemów wsparcia życia i komfortu obiektu mieszkalnego jest możliwe, aby zawsze chronić przed troskami i kłopotami. W przeszłości wiele modułowych budynków mogło zostać poważnie uszkodzonych w wyniku wycieku wody z instalacji wodociągowej lub ognia z powodu żelazka pozostawionego w gniazdku elektrycznym.

Z systemem "Smart House" takie przemysłowego katastrofy są wykluczone, ponieważ system umożliwia korzystanie z czujników do monitorowania nieautoryzowanych wycieków wody lub gazu lub odłączyć zdalnie wszystkie gniazda w domu, gdy podejrzenie o lewo włączone Żelaza. System bezpieczeństwa koniecznie da sygnał do właściciela smartphone przy wejściu do mieszkania złodziei, a w przymusowej nieobecności zadłużenia, może symulować obecność właścicieli w apartamencie przez okresowe przełączanie na światłach lub telewizorach. W oddali rodzice mogą "patrzeć" na zachowanie niani lub samych dzieci.

Dom z nawykami doświadczonego lokaja

"Smart House" pozwala na ustawienie żądanych parametrów temperatury powietrza, program włączenia grzejników w kraju w momencie przybycia lub zdalnie dać komendę "do wyjścia" Robot-odkurzacz. Urządzenia oświetleniowe mogą być "nauczane" zapalać się w momencie pojawienia się w obszarze ich pracy, a także systemy systemu wideo-aby pokazać wybrany film na ekranie, bliżej której w tym momencie jest gospodarzem. Automatyczne drzwi w garażu mogą iść dokładnie przed maską pojazdu, a lód w pobliżu wejścia do tego pokoju będzie zaprogramowany czas, aby stopić specjalne Tagi.

Wszystkie te i ich podobne "cuda", prowadzone przez zwykłych systemów wsparcia życia domu w parze z elektronicznego centrum sterowania w postaci zwykłego smartphone, podniesie poziom komfortu obiektu mieszkalnego do bezprecedensowych wysokościach.

System Smart House

Komfort nie jest kosztem oszczędności

Nie można powiedzieć, że system "Smart House" jest tani, ale może w dłuższej perspektywie przynieść korzyści finansowe. Na przykład ogrzewanie może być zaprogramowane w taki sposób, aby wyeliminować straty ciepła. Kiedy nie ma 24-godzinnego zimna na ulicy, system może być zaprogramowany do ogrzewania nocnego, co pozwoli zaoszczędzić w porównaniu z tradycyjnymi dla naszych publicznych usług komunalnych 24-godzinne ogrzewanie.

Automatyczne wyłączanie oświetlenia w pomieszczeniu, w którym obecnie nie ma osób oszczędza koszty energii. "Smart" gniazdo może "obliczyć" urządzeń o zwiększonej konsumpcji energii lub tych, które są nieracjonalnie długo w stanie aktywowany. Cóż, i oczywiście, alarmy i systemy CCTV, najlepsze ze wszystkich innych urządzeń zaoszczędzić pieniądze właścicieli ze względu na fakt, że dom pozostaje niedostępny do nieczyste na elementy strony.

Jak działa inteligentny dom

Поделиться статьей