Okablowanie w domu modułowym

Budynki modułowe są duże zapotrzebowanie wśród wielu ludzi. Struktury te mają stosunkowo niski koszt. I warunki ich erekcji są minimalne. Jeżeli takie domy są przeznaczone na pobyt stały, konieczne jest dbanie o instalację okablowania elektrycznego. Działanie to powinno być powierzone profesjonalistom, ponieważ nieprawidłowo wykonywane manipulacje mogą prowadzić do pożaru struktury. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich osób w nim, należy skontaktować się z fachowcami, którzy chętnie oferują różne opcje okablowania.

Etapy energii elektrycznej w domach z bloku-Container

przewodzenie prądu, bez którego trudno sobie wyobrazić nowoczesny blokowy kontener, składa się z tak ważnych kroków:

 • Określenie pojemności urządzenia i przygotowanie zasilania energią elektryczną
 • Moc wejściowa do modułowego budynku i podłączenia urządzenia zabezpieczającego, płyty elektrycznej, licznika
 • Wewnętrzne okablowanie przewodów
 • Prace instalacji opraw oświetleniowych, wyłączników, gniazd
 • Umieszczenie systemu uziemienia, uzo
 • Działania prewencyjne

Instalacja laboratoriów modułowych, modułowych laboratoriów pod klucz

Rysy twarzy od przewód zasilający kładzenie pod kątem Budowa modułowa

Przewodzenie energii oznacza następujące sposoby układania przewodu zasilającego z linii przechodzącej na ulicę do budynku modułowego:

 1. Powietrza. W celu wykonania tej metody układania przez specjalistów stosuje się Przewody samonośne składające się z żył aluminiowych. Ich sekcja wynosi 16 mm2.
 2. Underground. Ta metoda układania polega na użyciu miedzianych przewodów opancerzonych, z których część wynosi 8 do 10 mm2.

Gdzie umieścić okablowanie elektryczne w budowie?

Różne opcje okablowania są teraz dostępne w budynkach modułowych. Wśród najbardziej popularnych są następujące:

 • Kanałów kablowych lub plastikowych skrzynek. Ta metoda elektrycznego okablowania jest uważana za bardzo popularne, ponieważ nie psuje wnętrza budynku. Ponadto, plastikowe skrzynki są znane z wysokiego stopnia bezpieczeństwa pożarowego, ponieważ jest łatwy do wytrzymania temperatury do 950 stopni. Co do bezpośredniego okablowania, jest umieszczony pod kanałem kablowym i zamknąć pokrywę. W przypadku opraw oświetleniowych stosuje się z reguły przewody o przekroju 2х 1,5 mm, dla gniazd-2х 2,5 mm, dzięki czemu wzrasta obciążenie do 6 kW.
 • Listwy podłogowe. Współcześni producenci zajmują się tworzeniem cokołu z dość dużą szczeliną do umieszczenia pod nimi przewodów.
 • Nisze wykonane z kartonu gipsowego. Materiał ten nie jest łatwopalny, więc nie wywołuje zapłonu. Wzory wykonane z niego, są w stanie całkowicie ukryć komunikację i zapewnienie modułowej domu piękne wnętrza.
 • Okablowania retro. Ta metoda układania przewodów elektrycznych z pewnością spodoba się miłośnikom starożytnego stylu. Jego dużą zaletą jest to, że nie oznacza to całkowitego ukrycia przewodów. Aby nadać im piękny design i uczynić z nich elementy wnętrza, używane dekoracyjne podrozniki składający się z ukrytych wkładek metalowych i wałki porcelanowe. Ta metoda okablowania nie jest tania, ponieważ wszystkie te części mają wysoki koszt.

Mobilne biuro, prefabrykowane budynki biurowe

Jak chronić modułowy budynek przed zapłonem?

Aby zapobiec pożarowi w budynku modułowym w przypadku łuku w urządzeniach docelowych obwodów stacjonarnych, zaleca się zainstalowanie detektora łukowego. Należy stosować go w budynkach, w których obserwuje się następujące kwestie:

 1. Duży potok ludzi (teatry, Kawiarnie, mobilna Szkoła, itp.)
 2. Materiały podatne na gwałtowny ogień
 3. Trudne wyjścia w przypadku ewakuacji awaryjnej

Firma Modulex prowadzi budowę budynków modułowych i przeprowadzenie w nich energii elektrycznej. Wysoko wykwalifikowanych specjalistów pracuje tutaj, gotowy do budowy konstrukcji szybko i zapewnić osobie z najbardziej komfortowych warunkach podczas jego pobytu.

Поделиться статьей