Prefabrykowane budynki modułowe-Charakterystyka i urządzenie

 

Urządzenie modułowe budynków jest koniecznością naszych czasów. Tendencja do tworzenia wysokiej wytrzymałości, mobilnych, mieszkaniowych, publicznych i przemysłowych kompleksów różnych wielkości nie powstała w pierwszej dekadzie. Zaletą takiej konstrukcji jest oczywiste i niezaprzeczalne. Rzeczywiście, zdolność do uzyskania gotowych, w pełni funkcjonującego budynku projektu przy pomocy innych technologii jest nierealne, ze wszystkimi kosztami wynikających. Budynki modułowe są szczególnie istotne w czasach kryzysu gospodarczego, ponieważ ich produkcja i stosowanie jest najbardziej ekonomiczny i tani.

Budynek mieszkalny z modułów

Główne cechy

Charakterystyka tych budynków i osobliwości ich erekcji są decydujące przy wyborze. Dzisiaj, budowa modułowych budynków znacznie zwiększyła tradycyjną technologię budowy struktur z uwagi na jego zwartość, szybki montaż i bardzo niedrogie artykuły drogie. Konstrukcja tego typu jest możliwa w każdej strefie klimatycznej, ponieważ gotowe konstrukcje są odporne na wpływy klimatyczne i atmosferyczne. Konstrukcje modułowe wykonane są całkowicie hermetycznie i gotowe do pracy z zgodnością wszystkich wymagań komfortowego istnienia.

Modułowy typ budynku

Nowoczesna modułowa konstrukcja oparta jest na modułowych elementach montażowych, takich jak kontenery typu blokowego. Elementy te są produkowane w warunkach fabrycznych z pełną zgodnością z normami komfortowego przebywania. Budynki wielofunkcyjne i budowle mogą być instalowane z takiego bloku kontenerów. Domy modułowe są montowane z modułów o standardowej wielkości 6,5 x 2,5 metrów w jednym lub dwóch kondygnacjach. Obecność konstrukcyjnych elementów architektonicznych pozwala na stworzenie nie tylko standardowego projektu technicznego dla przemysłowych budynków modułowych, ale także domów mieszkalnych z indywidualnymi i oryginalnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Dom modułowy

Warunki instalacji

Montaż modułowy budynku za pomocą innowacyjnych technologii może być realizowany w ciągu dwóch godzin bez użycia specjalnej techniki i wiedzy. Używane kontenery blokowe obejmują wszystkie niezbędne elementy budynku-okna, drzwi i inne systemy komfortowego życia, a mianowicie:

  • Ogrzewanie, zaopatrzenie w wodę i inne komunikaty;
  • Wentylacja, wymiana powietrza i system klimatyzacji;
  • Okablowanie elektryczne z napięciem stacjonarnym lub innym.

Budynki te wyróżniają się również doskonałą izolacją termiczną i kompletnym uszczelnieniem, co pozwala na wygodne przebywanie w każdych warunkach klimatycznych. Moduły są łatwo odporne na działanie temperatury + 50-50 C. Ważne jest możliwość wielokrotnego korzystania z modułów. Specjalny system połączeń opiera się na użyciu mocowania sworzni różnych typów, zapewnia wysokie parametry twierdzy i trwałość budynku.

Kontener blokowy

Fundacja posiada funkcjonalne cechy szczególne, które wymagają instalacji dobrze zaplanowanej, płaskiej powierzchni. Kontener blokowy to struktura całościowo metalowej tkaniny z pokryciem typu blachy ocynkowanej, z wielowarstwowym pokryciem polimerowym. Okna takich domów są wykonane z metalu-plastiku dwukomorowe okna podwójne szyby, i drzwi zewnętrzne mogą być instalowane zgodnie z wymaganiami klienta z różnych nowoczesnych materiałów.

Поделиться статьей