Historia konstrukcji modułowej

Technologia modułowej konstrukcji zyskuje coraz większą popularność na świecie. I to nie tylko kabiny z pojemnika na miejscu lub wagonu w domku. Teraz domy mieszkalne, schroniska, instytucje medyczne, Kawiarnie i sklepy są zbudowane z jednostek gotowości fabryki. Ale tutaj jest, gdzie pierwsze budynki modułów, który wynalazł tę technologię i jakie są nowoczesne perspektywy takich budynków?

Historia domów modułowych

Kontenery blokowe jako moduły do budowy różnych budynków są szeroko stosowane od połowy ubiegłego stulecia. Ale pierwszy w historii modułowych struktur są słusznie uważane za mobilnych jurt Mongołów. W razie potrzeby, ten zdejmowany dom był rata przy Nomads w pewien nowy miejsce w just kilka godziny i just szybko zdemontowany późniejszy pod kątem dodatkowy przewóz.

Kraj jest uważany za USA. Impulsem do rozwoju technologii budowy tanich budynków prefabrykowanych była II wojna światowa. Zasoby na budowę budynków mieszkalnych i przemysłowych stały się mniejsze i wymagały wiele z nich. I po prostu blok-modułowa konstrukcja pomogła rozwiązać ten problem.

Instalacja laboratoriów modułowych, modułowych laboratoriów pod klucz

Powierzchnia laboratoryjna 15 mkw. Metrów od hotelu

Na Ukrainie historia modułowych technologii kontenerów jest związana z czasów ZSRR. Następnie, w ramach rozwoju mieszkalnictwa arktycznego i Syberii wymagane było w dużych ilościach. Moduły z pojemników okazały się najbardziej ekonomicznym i praktycznym rozwiązaniem. Mogą być wykonane w fabryce w dużych ilościach, a następnie łatwo transportowane z jednej budowy socjalizmu do innego.

Nowoczesne trendy w budowie modułowej

Dziś blok-pojemniki są używane do montażu:

  • zbytu
  • Kabiny na placach budowy;
  • Stanowisk bezpieczeństwa;
  • Mini-Hotele i Hostele;
  • Przedsiębiorstwa rolnicze
  • Salony i warsztaty montażu opon.

Z oddzielnych modułów sprawiają, że Biura mobilne, Kawiarnie i Centra medyczne. Nie mniej dużych z nich jest zbudowany i mieszkań w różnych obszarach. Taki dom modułowy można znaleźć zarówno na terytorium gospodarki domek, w centrum dużego miasta.

Modulny_dom_60m2_3_big

Do budowy z bloków kontenerów nie jest konieczne, aby zorganizować drogie fundamenty w formie monolitu lub potężne pole betonu-pali. Będzie wystarczająca ilość wkrętów lub po prostu gładka asfaltowa platforma. Struktura modułowa spokojnie toleruje silne trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe.

Główne zalety prefabrykowanych modułów kontenerowych to szybkość budowy i możliwość relokacji budynku do nowej lokalizacji. Nie jest to nic, że były one wykorzystywane wszędzie w następstwie klęsk żywiołowych. Taki dom może być szybko wniesiona do każdego punktu kraju, a w ciągu dwóch-trzech godzin jest to możliwe do osiedlenia się w nim już. I nie ma budynku błota, hałasu i sterty śmieci. Cała komunikacja i wystrój wnętrz są już rozmieszczone w mieszkaniu.

Wraz z nadejściem nowych materiałów budowlanych w historii budowy modułowej zaczyna się nowa era rozwoju. Moduły są tańsze i bardziej energooszczędne, ciepłe i trwałe. W XXI wieku zapotrzebowanie na konstrukcje prefabrykowane i łatwo zrekonstruowane wzrośnie tylko.

Поделиться статьей