Jak domy modułowe do

 

W jaki sposób domy modułowe umożliwiają budowę pełnoprawnej, wysokiej jakości obudowy w ciągu zaledwie kilku godzin? Modułowa konstrukcja jest doskonałą alternatywą dla kosztownych opcji kapitałowych konstrukcji budowlanych. Ta możliwość jest przede wszystkim wykorzystywana przez przedsiębiorców, biznesmenów i ludzi racjonalnych, przyzwyczajonych do znalezienia optymalnego stosunku ceny do jakości we wszystkich sferach życia.
Dom modułowy z balkonem

Technologie budowlane

Jak zbudować takie domy na nie pierwszej dekadzie jest znany na całym świecie. Domy modułowe są używane do aranżacji:

 • Centra handlowe i pawilony;
 • Biura, punkty wydawania, kioski;
 • Zakłady produkcyjne i magazynowe;
 • Domki, domy, budynki gospodarskie, wille.

Domek modułowy

Ta różnorodność zastosowań wynika z zastosowania nowoczesnych technologii, materiałów wykończeniowych i możliwości projektowych. Budynek jest oparty na kontenerze typu standardowego, który jest bardzo wygodny w transporcie. Wymiary jednostki modułowej mogą mieć następujące parametry:

 • Od 2,8 m do 6 m wysokości;
 • Długości od 6 do 9 m;
 • Od 2,5 do 4 m szerokości.

Jeśli skala i pojemność przyszłego budynku wymaga, bloki są połączone w różnych układach projektu. W celu zapewnienia niezawodnego mocowania, opracowywane są specjalne węzły skręcające o zwiększonej trwałości. Według technologii montażu Mobile Homes są klasyfikowane według metody dostawy-dostawa jednostki kontenerowej w 100% gotowości i jego dostawy w formie zwijanej specjalnych elementów strukturalnych kontenera. Etapy budowy budynków:

 1. Projektowanie ogólnego stylu domu z ilością pomieszczeń, podłóg, wyposażenia wnętrz.
 2. Wybór typu modułu, standardowy wariant lub indywidualny projekt.
 3. Prowadzenie pomiarów dla planowania fundamentów dla wybranego projektu.
 4. Produkcja i zbieranie modułów projektowych.
 5. Przewóz gotowych modułów na plac budowy.
 6. Wykonywanie prac montażowych na montaż domu.

Nowoczesna konstrukcja domów modułowych zakłada dostępność gotowych projektów w szerokim zakresie wewnątrz i na zewnątrz.

Materiały budowlane

Od tego, co budować domy modułowe zależy przede wszystkim od projektu jednostki kontenera. Jest to konstrukcja wykonana z metalowej tkaniny z blachy ocynkowanej, wykonanej z powlekanego wielowarstwowym pokryciem polimerowym. Fundament budowy budynków modułowych powinien odpowiadać powierzchni i wadze zamierzonej konstrukcji. Lżejsze budynki montowane są na prostych fundamentach taśmowych nezaglublennye lub platformach wykonanych z żelbetowych płyt żelbetowych. W każdym przypadku budowy takiego domu należy wybrać dobrze zaplanowane tereny z gęstymi glebami.

Budynki modułowe

Podstawą tej technologii jest możliwość łatwego montażu i demontażu budynku. Może być transportowany w zdemontowanej formie bez utraty funkcji estetycznych i operacyjnych w domu. Wykończenia mogą być zróżnicowane, w tym MDF, PVC, płyt gipsowo-kartonowych, Siding, itp. Za udzielenie poważny rodzaj domek po montażu jest możliwe, aby odrodzić dekoracyjne drzewo lub kamień.

Поделиться статьей