Jak zrobić wentylację w domu modułowym

W celu stworzenia wygodnej i zdrowej atmosfery w domu, wymagana będzie budowa wyliczonego i kompetentnie zaplanowanego systemu wentylacji. Z reguły konstrukcja urządzenia nie jest kompletna bez konstrukcji i konstrukcji wentylacji. Dowiesz się o wentylacji i jak to zrobić w tym artykule.

Naturalna wentylacja

Domki mogą być wyposażone w naturalną wentylację, osiągnięte przez ciśnienie różnicowe Air post. W tym przypadku, minimalna różnica wysokości między wyjściem przepływu powietrza z pomieszczenia a jego rozładowaniem na deflektorze musi wynosić co najmniej trzy metry, podczas gdy Przekrój przewodu wentylacyjnego nie powinien być większy niż trzy metry. Powietrze musi poruszać się po kanale w tempie nieprzekraczającym jednego metra na sekundę.

Jak zrobić wentylację w domu modułowym

Taki system wentylacji powinien obejmować wentylatory typu kanałowego, a także rolety ochronne.

Zaletami tego typu systemu wentylacji są:

  • Dostępność
  • Prostota
  • Nie ma potrzeby instalowania skomplikowanego i kosztownego sprzętu;
  • Nie ma potrzeby energii elektrycznej.

Przez minusy tej opcji można przypisać fakt, że Mobile Cottages są zależne od wskaźników temperatury powietrza, jak również prędkość i kierunek wiatru.

Wentylacja mechaniczna

Ten rodzaj wentylacji wymaga użycia urządzeń zdolnych do przemieszczania się przepływu powietrza na długich dystansach. Decydując się na tę wentylację, nie musisz się martwić o warunki pogodowe, bo to nie zależy od nich. Zaletą tej opcji są skuteczne dopływ powietrza i usuwanie, jak można stosować nawilżające i czyszczące filtry, grzejniki i chłodnice. Ważne jest, aby zrozumieć, że sprzęt używany w tym przypadku będzie wymagało dużo energii elektrycznej.

Wentylacja nawiewna i wylotowa

Poprzez taki system usuwa się świeże i zanieczyszczone powietrze. Jeśli planowane jest, że Mobile Dacha będą wyposażone w taką wentylację, to będzie konieczne do zrównoważenia wydajności systemu. Bez równoważenia w domu będą tworzone niewystarczające lub nadmierny poziom ciśnienia, co doprowadzi do silnego huk. Taka wentylacja może być wytworzona z systemów wentylacyjnych typów nałożonych i mono-blokowych. Aby układ wydechowy był wykonywany na odpowiednim poziomie, wymagany jest wentylator lub sztuczny kaptur w niewielkiej ilości miejsca.

Wentylacja w domu modułowym

Zalety tego typu wentylacji można przypisać faktowi, że skutecznie oczyszcza powietrze w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach. Istnieją jednak wady, w szczególności podczas procesu pracy w kilku pomieszczeniach o złożonym układzie będą wymagały zainstalowania systemu wentylacji odpowietrzania, który obejmuje kanały powietrzne, za pomocą których będzie on wyświetlany na zewnątrz.

Taka wentylacja może być wymagana w magazynach i warsztatach. Jakościowo wykonane wentylacji pomoże uniknąć zatrucia przez szkodliwych środków chemicznych, takich jak lakier lub farby.

Поделиться статьей