Jak budować budynki modułowe?

W porównaniu z budową kroplówki, Technologia budowy domów modułowych jest najbardziej przyjazne dla środowiska. Można wyjaśnić faktem, że w procesie budowy interwencja w środowisku jest minimalna. Jednocześnie sąsiedzi nie przejmują się hałasem budowlanym, brudem, kurzem. Po zakończeniu budowy nie będzie musiał wyeksportować ton zgromadzonych gruzu.

Mod3

Produkcja modułów odbywa się w warunkach fabrycznych. Proces ten zajmuje znaczną część czasu. Co do pracy na miejscu, gotowe bloki są szybko montowane przez doświadczonych budowniczych na kilka godzin. Po zakończeniu wszystkich prac instalacyjnych, rodzina może być zakwaterowana w domu modułowym. To już zainstalowane wszystkie komunikacji, podstawowe systemy, gotowe wykończenie wnętrza.

Etapy budowy modułowej

Ważne jest, aby pamiętać, że etapy budowy modułowej różnią się od klasycznej. Można je podzielić na następujące typy:

  • Budowa fundamentów;
  • Montaż domów z bloków;
  • Rozmieszczenie dachu.

Etapy w zakładzie obejmują: prace przygotowawcze, proces budowy kontenerów, bloków, jak również aranżację okablowania, użyteczności publicznej, systemy grzewcze, zaopatrzenie w wodę. Na ostatnim etapie przeprowadza się instalację drzwi, okien, zewnętrznych i wewnętrznych wykończeń. Niektóre prace są przeprowadzane równocześnie, co również korzystnie wpływa na warunki pracy.

Mod2

Domy modułowe na zamówienie

Obecnie modułowe budynki są duże zapotrzebowanie. Są one wykorzystywane do aranżacji domów wiejskich. Istnieją przypadki, gdy wzory są wykorzystywane jako stanowiska bezpieczeństwa, przychodni, małych biur lub pomieszczenia do przechowywania budownictwa, sprzętu ogrodniczego. Niezależnie od celu obiektu, w domu modułowym jest bardzo wygodne do życia, pracy. Producent ściśle przylega do technologii, etapów budowy, a mianowicie:

  • Planowanie kierunku stylu odbywa się: Klient wybiera optymalną ilość pokoi, podłóg;
  • Wybrany jest typ konstrukcji modułowej: w razie potrzeby można dokonać zmian w projekcie;
  • Specjaliści przeprowadzają badania działki dla właściwej struktury fundamentowej;
  • Montaż, wytwarzanie modułu w przedsiębiorstwie profilowym jest przeprowadzane;
  • Dostarczenie gotowego produktu na działkę lądową;
  • Rama domu jest zmontowane.

Dom kontenerowy jest prosty w montażu. Jeśli to konieczne, można zdemontować i szybko przewieźć do innego miejsca. Szczególnie ważne jest to, że konstrukcja zachowuje walory estetyczne, funkcjonalne po montażu i ponownym montażu.

Mod1

Prace wyKończeniowe wykonywane są na ostatnim etapie budowy budynku modułowego. Następujące materiały mogą być wykorzystywane do wykonywania: MDF, PVC lub płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli to konieczne, konstrukcja może mieć do czynienia z dekoracyjnym kamieniem po złożeniu. Innymi słowy, klient może wdrożyć dowolny pomysł. W każdym przypadku, przed utworzeniem zamówienia na wszystkie pytania konieczne jest skonsultowanie się z ekspertem.

Поделиться статьей