Jak wybrać miejsce dla domu modułowego?

Jako wstęp

Dziś wiele osób przyciąga dom modułowy domów, ale nie wszystkie z nich są zdecydowane iść w kierunku ich marzenie. Głównym problemem jest trudność przy wyborze odpowiedniej działki gruntowej. I odpierać tutaj wyłącznie od ceny jest złe, konieczne jest wzięcie pod uwagę również ekologia.

Gdzie mam zacząć?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie projektu wiedzieć, które miejsce Ci odpowiada. Najbardziej idealnym rozwiązaniem-gładka platforma. Nadaje się do wszystkich domów. Z wyjątkiem tych, które są wykonywane na złożonym indywidualnego projektu, mają niestandardową geometrię. Zwróć uwagę na podkład. Oczywiście, obciążenie ponoszone przez budynki modułowe jest znacznie mniejsza, ale nadal jest konieczne do przeprowadzenia badania, jak powierzchnia może być dość niepewny. Zbyt wysoka woda gruntowa może również odgrywać okrutną sztuczkę.

Co należy wiedzieć przed wyborem witryny?

Gdzie idziesz do budowy? W mieście lub poza nim? W pierwszym przypadku koszt może być znacznie wyższy. Zwłaszcza, jeśli jest to osada, której populacja jest więcej niż 1 mln. mężczyzna. Poza miasta działki znacznie tańsze, czasami koszt metr kwadratowy niższe w czasie. Jedyny problem polega na tym, że często bardzo trudno jest dokonać niezbędnej komunikacji. Będziesz musiał spędzić dużo czasu, wysiłku i pieniędzy, aby zorganizować normalny pobyt.

Szczególnie trudno jest radzić sobie z wodą w regionach przemysłowych. Ma nieprzyjemny smak, zawiera dużo wapnia. Dlatego konieczne jest umieszczenie specjalnego filtra. Problemy mogą powstawać z gazu, a nawet energii elektrycznej. Dlatego konieczne jest uprzednie wyjaśnienie rozwoju systemu komunikacyjnego.

Jak wybrać miejsce dla domu modułowego

Co należy wiedzieć o ekologii?

Ta pozycja jest szczególnie ważna dla tych, którzy zamierzają umieścić dom modułowy w regionie przemysłowym.

  1. Najlepiej nawet nie myśleć o umieszczeniu budynku w miejscach, gdzie były wypadki napromieniowane. Oczywiście, można mieć pewność, że nie będzie szkody dla zdrowia, ponieważ badanie pokazuje Brak szkodliwych elementów w powietrzu. Ale problem może być obecność osadów w glebie.
  2. Ważne jest również, aby uważać na miejscach znajdujących się w pobliżu przemysłowych miejsc zanieczyszczeń. Szczególnie ryzykowne, aby znajdować się w pobliżu stref emisji przedsiębiorstw. W regionie środkowo-statystycznym może istnieć kilkaset lub tysiące z nich. Zobacz otwarte dane, które opisują lokalizację skażenia wody.
  3. Wiele osób uważa, że o pobliskim zajęty utwór jest określony Plus. Ale minus jest silny hałas i niezdrowe powietrze. Więc najlepiej jest wybrać obszary, które są w odległości co najmniej 100-150 metrów od głównych autostrad.
  4. I nie zapominajcie, że obszary hodowli są również niebezpieczne dla środowiska. Są czasami nadal używane pestycydów, które mają właściwości do akumulacji w glebie.

Поделиться статьей