Jaka jest Najlepsza rama do domu modułowego: metalowe lub drewniane?

Modułowe budynki LSTK posiadają masę pozytywnych charakterystyk. W porównaniu do domów murowanych, wyróżnia je łatwość montażu, niezawodna ochrona przed wahaniami temperatury, możliwość demontażu budynku w dowolnym momencie, jak również dostępność podstawowych materiałów.

Budowa domów modułowych w Kijowie

Tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać, że proces budowy domu LSTK jest prosty. Modułowa budowa domów zaczyna się od budowy szkieletu. Następnie zostaną opisane, które ramy wybrać do budowy budynku-drewniane lub metalowe. Praktyka pokazuje, że większość ludzi preferuje profile i rury metalowe. Jednak konstrukcje drewniane są również często wykorzystywane do budowy.

Z jakich powodów rama drewniana jest gorsza od metalicznego

Drewniana rama dla domu wygląda monolityczne tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli mówimy o sile drzewa na zginanie, wskaźnik ten jest niższy niż w rurach metalowych. Dlatego, wznoszenie budynków o wysokości ponad 1-2 piętra na drewnianej ramie jest niepraktyczne. Nawet przy niezawodnej izolacji drzewo może prowadzić. W ramach działania wilgoci, sezonowa różnica temperatury drewna zaczyna wysychać, złuszczają i gnicie. Z tego powodu, materiał traci swoją dawną niezawodność, trwałość.

Wydłużenie żywotności drewnianej ramy wymaga impregnacji materiału. Zwiększa to końcowy koszt budowy. Jednakże, w rezultacie, budowniczy nadal będzie szkielet, narażony na wpływy zewnętrzne. Nawet w najbardziej korzystnym scenariuszu, nie jest w stanie osiągnąć minimalnego okresu trwałości metalu podstawy.
Dachny_dom20

Zalety domów z metalową ramą

Jeśli deweloper chce inwestować pieniądze w budowę domów modułowych o maksymalnej wydajności, zaleca się, aby wybrać metalowe ramki. Domy z metalowej ramie mają wiele pozytywnych stron, wśród których można przypisać:

  • Trwałość, wytrzymałość: stal, z której wykonana jest szkielet, nie jest podatna na deformację, rdzę. Taki dom jest w stanie wytrzymać beknięcie burze, Porywy wiatru huraganu, jak również ulewne deszcze, wysokie obciążenia dynamiczne i statyczne ciężar;
  • Szerokie możliwości planowania: biorąc pod uwagę sztywność konstrukcji metalowych, jak również kolosalną nośność profilu stalowego, duży pawilon lub budynek do 3 pięter może być wzniesiony z łatwością. Z drewnianą ramą jest praktycznie niewykonalne;
  • Imponujący zakres temperatur: w zakresie od-40 lub + 40 stopni Celsjusza domy modułowe z metalową ramą, wyposażone w wewnętrzne wypełniacze (z włókien bazaltowych lub wełny mineralnej) nie przegrzewają się, tworząc korzystne wewnętrzne Klimat do odpoczynku i pracy;
  • Wysokie bezpieczeństwo pożarowe: mniejsze drzewo w domu, prawdopodobieństwo zapłonu jest niższa. Ponieważ instalacja budynków na bazie metalu zakłada minimum elementów konstrukcyjnych, prawdopodobieństwo pożaru jest zredukowane do zera;
  • Niezawodność połączeń: profile są mocowane w jednoczęściowej ramie, do spawania łukowego. Zapewnia najwyższą możliwą wytrzymałość połączeń kątowych.

Поделиться статьей