Która Cegła jest lepsza do budowania domu?

Tradycyjnym materiałem do budowania domu jest cegła. Materiał ten jest trwały "wyprostowany z niego nie konstrukcje ruchome i szanowanych domów. Niektóre rodzaje cegieł różnią się w skład "technologii produkcji" przez wielkość "obecność lub obecność pustki" wygląd.

Brick Making technologii do budowania domu

W produkcji cegły używane dwie podstawowe technologie-z i bez wypalania. Na pierwszym wykonane są ceramiczne cegły i Shammotny, na drugim-przeciśniętych i krzemianów.

Tworzenie cegły do budowania domu

W zależności od celu odróżnić ceramiki i cegły krzemiany budynku i okładziny. Przez jego rozmiar "to się dzieje, że jeden" i podwójne ". Przez obecność lub brak ubytków-pełnych zabudowań i pustych.

Zasady wyboru najlepszego klocka do budowania domu

Z budowy ścian murowanych są wznoszone-zewnętrzne i wewnętrzne, i dostarczyć przeprowadzenia w kierunku. Jakość cegły są uzyskiwane tylko wtedy, gdy technologia jest przestrzegana. Wybór cegły do budowania domu trzeba znać kilka niuansów:

  1. Cegła spalona przez zasady na uderzenie publikuje czysty charakterystyczny dźwięk.
  2. Kolor produktu wysokiej jakości jest nawet "czerwono-brązowe" bardziej nasycone do rdzenia.
  3. Blady różowy kolor i nudny dźwięk na uderzenia są dowody na to, że Cegła została przedwcześnie usunięta z pieca.
  4. Stopionych krawędzi "podpaliny" czarny rdzeń i zniekształcone formy wskazują na ponowne spalanie.
  5. Cegła z pęknięciami o długości ponad 3 cm, z obrażeniami żeber "rozsianie ponad 1 cm" z pobitymi narożnikami to wyraźne małżeństwo.

Cegły krzemianowe do budowania domu

W przeciwieństwie do cegły ceramiczne, składający się z gliny z dodatkiem fuzji i siarczanów jego krzemu analogowego w swojej strukturze piasek kwarcowy trochę wapna i skąpe ilości dodatków.

Ten rodzaj cegły dzieje się kladnym i skierowane. Ma niską odporność na wysokie temperatury i wilgoć. Z tego powodu nie jest używany do budowy pieców fundamentowych i nie radzą wznieść ściany zewnętrzne tego materiału w miejscach, gdzie poziom wilgotności są konsekwentnie wysokie. Ze względu na niski koszt tej cegły jest czasem wybierany jako główny materiał do budowy, ale jeszcze bardziej korzystne ekonomicznie opcja jest budowa modułowych budynków cena jest znacznie niższa.

Korzystanie z cegły z zagłówkiem przy budowie domu
Unikalne właściwości ma ceglany zaciśnięty. Jest wykonana z odpadów "żużel" z wapienia i cementu. stosowane do okładzin wewnątrz i na zewnątrz.

zaMurowane cegły do budowania domu

Koszt zacisnąć cegły jest dość wysoki, więc wykorzystanie go jako podstawowy materiał budowlany jest uzasadnione w budowie budynków w obszarach o dużej aktywności sejsmologicznych. W innych przypadkach konieczne jest, aby wybrać tańsze wariant przynajmniej takie "jak dom z kontenerów" w wielu parametrów nie gorsze od cegły.
Materiał bez wad do budowy domu do wyboru trudne. Ważne jest, aby posiadał on certyfikat jakości i spełniał wszystkie podane właściwości.

Поделиться статьей