Modular Home: plusy i minusy życia

Domy modułowe są zbudowane z gotowych części, które są nazywane modułami. Prace budowlane w tym przypadku zaczynają się, gdy główne elementy są gotowe. Zazwyczaj proces montażu średniej wielkości struktury trwa nie dłużej niż 2 tygodnie. Popularność konstrukcji modułowych wynika z szybkości budowy oraz dostępności. W metodzie zestawu Modułowa struktura typu jest podobna do konstruktora. Moduły są połączone w żądanej sekwencji przy użyciu połączenia zagnieżdżone lub Spike. W procesie wyboru projektu, klienci mogą wybrać moduł według ilości, jak również według wielkości.

Instalacja laboratoriów modułowych, modułowych laboratoriów pod klucz

Laboratorium 15 m2

W większości przypadków, prefabrykowane budynki są wykorzystywane do aranżacji podmiejskich, różnych obszarach podmiejskich. Przed wyborem projektu, klient musi zapoznać się z zaletami i wadami domów modułowych.

Zalety budynków modułowych

Ponadto modułowa kamienica z nowoczesnym montażem, przeznaczona do całorocznego życia, wyposażona jest w niezawodne systemy: kanalizację, wodno-kanalizacyjną, system grzewczy, wentylację. Oddzielne sekcje, moduły mają określony cel. Może to być łazienka, pokój dzienny lub kuchnia. W porównaniu z innymi typami budowli, konstrukcje modułowe mają następujące niezaprzeczalne zalety:

Budynki modułowe, prefabrykowane budynki modułowe typu kontenerowego

Administracyjna kompleks gospodarstw domowych 169 m2

  • Hermetyczna: pomimo pierwszego wejrzenia konstrukcja modułowa jest najwyższej wytrzymałości. Funkcja ta pozwala na wykonanie robót budowlanych w każdych warunkach pogodowych i porze roku;
  • Wszechstronność: nowe elementy mogą być dodawane ze względu na materiał, rama, modułowy budynek. Na przykład, może to być kompaktowy aneks do nowego piętra lub garażu;
  • Możliwość transportu: w razie potrzeby, budynek może być zdemontowany i transportowany na specjalnej przyczepie do innej działki;
  • Optymalny mikroklimat: kosztem unikalnej struktury budynku w pomieszczeniach mieszkalnych utrzymywana jest wygodna temperatura.

Kolejnym niezaprzeczalnym plusem jest oszczędność. Modułowa konstrukcja domu pozwala zaoszczędzić pieniądze na fundamencie (zbyt firma).

Wady życia w domu modułowym

Pomimo wyżej wymienionych zalet, domy modułowe mają również pewne wady. Jeśli masz zamiar pozostać w domu przez cały rok, należy wiedzieć, że:

  • W celu zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego w budynku modułowym jest problematyczne;
  • Konstrukcje modułowe lepiej nadają się do łagodnego klimatu (budynki mają niską izolację termiczną);
  • Aby zapewnić optymalny mikroklimat w domu zaleca się stosowanie wymuszonej wentylacji.
Modułowe Biuro, budowa i montaż biur mobilnych

Mini-biuro 15m2

Dom modułowy, jak wspomniano powyżej, może być transportowany w razie potrzeby. Jednak ten proces będzie wymagał od właściciela czasu i funduszy wsparcia. Praktyka pokazuje, że jest to bardzo problematyczne, aby znaleźć najbardziej odpowiedni transport dla organizacji transportu modułowego budynku. Pomimo faktu, że domy są wykonane z nowoczesnych materiałów, nie zapewniają trwałości. Okres eksploatacji takiego budynku wynosi 50 lat.

Поделиться статьей