Główne kamienie milowe w projektowaniu prywatnego domu

Planując zakup mieszkania, można dokonać wyboru na korzyść mieszkania, prywatnego domu, Studio i innych przyzwoitych opcji. Jednak, jest o wiele bardziej interesujące i przyjemne do projektowania domu. Jest to jedyny sposób na zdobycie prawdziwego komfortu i indywidualności. Ale Oto jak to zrobić dobrze? Ten temat zostanie omówiony poniżej.

Modułowa konstrukcja domu

Co to jest layout?

Zacznijmy od faktu, że planowanie jest dokumentem projektowym, który należycie odzwierciedla wszystkie cechy budowy domu:

  • Partycji
  • Pokojach
  • Łazienki
  • Okno
  • Drzwi i inne elementy.

Metody planowania

Główną metodą jest dwie: pierwszym z nich jest wyznaczenie woluminu, na przykład planowanego budynku modułowego. A następnie oznakowanie wszystkich pokoi i pokoi jest wykonane.

Zgodnie z drugą metodą, pokoje są najpierw ułożone, a następnie objętość jest planowana.

Co do zasady, przygotować na raz trzy plany modelu: z obecności mansardy, bez niego i cokołu.

Projektowanie prywatnego domu

Które planowanie jest bardziej ekonomiczne?

Z pewnością każdy jest zainteresowany, w którym z układów będzie wymagać minimalnej inwestycji funduszy. Aby odpowiedzieć na to pytanie nie jest łatwe, ale tradycyjnie bardziej ekonomiczne jest tym, gdzie najmniej wszystkich kątów i półki. Ponadto, koszty będą znacznie niższe, gdy kolumny, okna zatoki, balkony i inne "Vorota" są wykluczone.

Tańsze niż opcja bez piwnicy, jak również z prostego dachu (bez dużej liczby promieni).

Na przykład, modułowe domy na Ukrainie są najbardziej opłacalne do projektowania bez złożonych dachów i piwnice luzem. Ta struktura będzie kosztować prawie połowę ceny jego "kolegów" z ogromną piwnicy.

Jak zorganizować Dom na stronie?

Co do zasady, główne drzwi wejściowe powinny być w stronie zawietrznej, jak również salonu. To jest w tym największym pokoju w domu używane największy w dziedzinie szyby. Wszystko to pomoże w przyszłości znacznie zaoszczędzić koszty.

Domki mobilne, jak również inne obiekty mieszkalne o charakterze prywatnym, najlepiej jest umieścić długą stronę na południowym kierunku. To również daje niesamowite oszczędności, ponieważ koszty ogrzewania jest zmniejszona w czasie. To samo odnosi się do wszystkich lokali mieszkalnych-są one lepiej zaprojektować po południowej stronie, a pomieszczenia w kierunku ekonomicznym-na północy.

Więcej porad dotyczących projektowania prywatnego domu

Łazienki i toalety muszą być umieszczone nad sobą. Pomieszczenia te, wraz z kotłownią, pralnią i kuchnią, są głównymi konsumentami ciepłej i zimnej wody. Dlatego podczas projektowania konieczne jest, aby upewnić się, że "istniał" w pobliżu.

Nowoczesny prywatny dom jest nie do pomyślenia, bez samochodu garażu. Należy zauważyć, że garaż, związane z domu i kotłowni, będzie kosztować mniej. Należy pamiętać, że garaż będzie wymagał instalacji izolacji parowej, jak również zamkniętych drzwi w kotłowni.

O efektywności energetycznej

Na ogrzewanie pomoże zachować specjalne ciepłe podłogi, a także kocioł grzewczy z systemem kondensacji. Również wiele na etapie projektowania przewiduje budowę osobliwych zamków termicznych-może być, na przykład, wejście z tamburom.

Prywatny dom traci większość energii cieplnej wraz z projektów, dlatego system wentylacji powinny być maksymalnie praktyczne i nowoczesne.

Поделиться статьей