Właściwości izolacji wentylacyjnej

Aby budowa domu modułowego tak udane, jak to możliwe, jest bardzo ważne, aby dbać o jego ocieplenie. System wentylacji jest szczególnie dotkliwy w tej procedurze. Jednocześnie prace izolacyjne powinny być przeprowadzane przed nadejściem zimnej pogody.

Izolacja wentylacji

Dlaczego wentylacja izolacja?

Budowa domów modułowych nie pozwala na opracowanie projektu, ale do pracy z gotowych do użycia formularzy. Dlatego system wentylacji można tworzyć indywidualnie, biorąc pod uwagę osobiste życzenia właścicieli domów.

Największym problemem w funkcjonowaniu wentylacji jest kondensacja. W chłodnym sezonie wewnątrz systemu znajduje się ciepłe powietrze z pokoju. Różnica temperatur prowadzi do powstawania kropelek na powierzchni rur wentylacyjnych. Prowadzi to do tego, że w pomieszczeniu występuje problem dużej wilgotności, co wiąże się z oderwaniem się tynku. Aby uniknąć rozwoju takiego scenariusza, należy dokładnie zaizolować system wentylacji.

Materiały do izolacji wentylacyjnej

Modułowy budynek często potrzebuje dodatkowego ocieplenia. Należy zauważyć, że dobre materiały powinny mieć doskonałe właściwości izolacyjne i wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego. Następujące produkty są zwykle używane do rozwiązania tego problemu:

  • Wełna mineralna;
  • Styropian;
  • Pianka poliuretanowa
  • Pianka polietylenowa.

Najbardziej przystępne z tych opcji można bezpiecznie nazwać wełny mineralnej. Ale, niestety, ten materiał jest bardzo skomplikowana instalacja. Ponadto, gdy mokra traci właściwości izolacyjne ciepła. Pomimo wymienionych wad, wełny mineralnej jest szczególnie popularny wśród konsumentów.

Najprostsza procedura izolacji można zrobić za pomocą piany. W tym celu wybudowano specjalną "skorupę", w której umieszczone są rury układu wentylacyjnego. Wady pianki powinny obejmować toksyczność i combustility. Jest to również dość kruche, więc będzie musiał zmienić często.

Pianka poliuretanowa izoluje system wentylacji zgodnie z tą samą zasadą, co pianka polietylenowa. Niezawodne połączenie zgodnie z "Spike-Groove" schemat szczelnie ogarnia rury, nie pozwalając mieszać ciepłe i zimne powietrze. Materiał ma wysoką gęstość, więc jest idealny do izolacji termicznej. Łatwość izolacji z pianki poliuretanowej pozwala wykonywać wszystkie prace niezależnie bez zaangażowania specjalistów. Aby poprawić jakość izolacji, konstrukcja może być zamocowana drutem.

Izolacja wentylacji w prywatnym domu

Polietylen odnosi się do wariantu izolacji budżetu. Materiał jest wytwarzany w postaci cięcia wzdłuż rur w celu uproszczenia instalacji. Wewnętrzna powierzchnia produktu, przylegająca do rury wentylacyjnej, jest traktowana z lepkim składem w celu zwiększenia wytrzymałości stawu. Na zewnątrz znajduje się aluminiowe pokrycie, odbijające zimne powietrze.

Do izolacji termicznej do pełnienia funkcji, nie jest konieczne, aby wyposażyć cały system wentylacyjny. Wystarczy zaizolować wystające na powierzchni systemu. Ponadto muszą być utrzymywane rury wentylacyjne przechodzące przez ściany.

Поделиться статьей