Od Shalash do bloku: historia budynków prefabrykowanych

 

Akademiki modułówBudynki prefabrykowane od XIX wieku cieszą się dużą popularnością. Tak zwane "kabiny" były szeroko stosowane w różnych warunkach. Zasada demontażu ruchomego budynku została z powodzeniem użyta do potrzeb armii, na przykład w budowie koszar lub blokad dróg. Z biegiem czasu, zakres takich technologii znacznie się zwiększył: rozwój minerałów z pierwszego tłoczenia, zwiększenie wydobycia, budowa w trudnych warunkach-wszystkie wymagane warunki odpowiednie dla życia pracowników. Kabiny zyskały popularność, ich ramki stały się silniejsze, stały się cieplejsze, ich trwałość eksploatacyjna wzrosła.

W kraju Sowietów, z rosnącymi apetytami w sferze rozwoju "złożonych" terytoriów, budynki "Przenośne" były bardzo popularne. Ale w post-sowieckich pionierów w dziedzinie budowy bloków struktur były zagraniczne firmy, w szczególności ze Skandynawii, które zaangażowane w prace konserwatorskie różnych budynków w latach dziewięćdziesiątych. Popyt na takie struktury wzrosła ponownie, i krajowych firm, główny profil, który został budowy, zaczął masowo nabyć kabiny typu kontenera. Wygoda użytkowania, szybkość montażu, możliwość transportu oraz ogólne korzyści wynikające z zastosowania bloków kontenerowych stały się dla nich najlepszą reklamą.

Rozwój w dziedzinie struktur modułowych istniał dawno temu. Takie budynki były używane głównie w dużych fabrykach, fabrykach, zakładach, ale do masowej konsumpcji nie zostały wyprodukowane. Teraz popularność budynków typu Container wzrosła ogromnie-nie da się wyobrazić sobie budowy bez bloku kabiny i innych konstrukcji technicznych wzniesionych na tej samej zasadzie.

I firma Modulex pomyślnie opanowali budowę ruchomych budynków. Przez 8 lat swojej obecności na rynku z powodzeniem realizuje ponad 200 projektów, i to jest około 11000 metrów kwadratowych!

"Kabiny" w życiu codziennym

Kabiny modułowe
Początkowo kontenery blokowe powstały jako pomieszczenia techniczne do składowania sprzętu i powierzchni dla czasowego zamieszkania personelu. Produkcja masowa i niskie koszty były dostępne dla wielu segmentów populacji. Tak więc, konstrukcje bloku stało się szeroko stosowane nie tylko jako tymczasowe mieszkania na budowę własnego domu, ale także jako pełnoprawny, wygodne i korzystne domki wakacyjne.

Firma Modulex łatwo radzą sobie z rozwiązaniem i takimi problemami. Nasze projekty, w tym chaty, pokazały się w pracy! Potwierdzeniem poważnego podejścia do sprawy jest obecność wszystkich obowiązkowych tolerancji, zezwoleń, licencji, jak również systemu zarządzania jakością wdrożonego w przedsiębiorstwie ISO 9001. Jest to gwarancja odpowiedzialnej pracy firmy oraz jakościowego wdrażania rozwiązań.

Поделиться статьей