Najlepszy dodatek do głównego ogrzewania: wszystko o odmianach ciepłej podłogi.

W celu uczynienia domu naprawdę ciepłym, i jest w nim tak przyjemne, jak to możliwe, trzeba zapewnić wysokiej jakości ogrzewanie podłogowe. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Ale jak wybrać naprawdę wysokiej jakości ciepłą podłogę? I jakie odmiany ma? Będzie to omówione w tym artykule.

Rodzaje ciepłej podłogi

Rodzaje ciepłej podłogi

Oczywiście, nie da się w pełni docenić zalet i wad instalacji ciepłej podłogi, nie znając jej odmian. Ciepłą podłogę można:

  • Folia elektryczna;
  • Pręt elektryczny;
  • Przewód, itp.

Są to podstawowe warianty ciepłych podłóg. Poniżej zostaną przedstawione ich funkcje i bardziej szczegółowe specyfikacje.

Elektryczna podłoga filmowa

Ta odmiana ma swoją nazwę ze względu na podstawową folię grzewczą z włókna węglowego. Specjalna Pasta węglowa jest stosowana jako grzejnik, który jest stosowany zarówno w oddzielnych taśmach, jak i w płaskiej. Z kolei przewody wykonane są z mieszanki miedzi i srebra. Moc jest regulowana przez standardowy termostat.

Każda część składowa tego piętra ma własną warstwę materiału, głównie z poliestru.

Jedną z cech instalacji filmu podłoga elektryczna-potrzeba zakupu złączy. W przeciwnym razie nie będzie łatwo osiągnąć wysokiej jakości ogrzewanie w pomieszczeniu.

Zalety takiej ciepłej podłogi to doskonałe połączenie z niemal każdą powłoką wykończeniową, a także perspektywą montażu całego mobilnego ogrzewania.

Ten wariant jest szeroko stosowany w modułowej konstrukcji z pojemników.

Wśród wad można nazwać niepotrzebnie dużą liczbę ukrytych kontaktów, czasami utrudniając normalną pracę.

Rodzaje ciepłej podłogi

Kablowa podłoga elektryczna

Struktura takiego systemu obejmuje druty ze specjalnego materiału o wysokim przewodnictwie, a także zwykłe Termoregulator. Ciepłej podłogi, która jest oparta na kablu, jest szczególnie atrakcyjne dla jego przystępnej cenie. Pozostałe korzyści można przypisać długiemu czasowi pracy i łatwości instalacji w porównaniu z "współpracownikami".

Jest to jeden z najlepszych opcji ciepłej podłogi dla tych, którzy mają Mobile Dacha.

Wady obejmują produkcję promieniowania elektromagnetycznego podczas pracy. Jednakże, kupując droższy model, można pozbyć się tego problemu.

Prętowa podłoga elektryczna

To naprawdę "intelektualnej" podłogi można uznać za Nowość na rynku technologii budowlanych. Jest on oparty na pręty węglowe bezpiecznie połączone ze sobą. System zawiera również Termoregulator.

Bezwarunkowe plusy takiej podłogi jest jego bezpieczeństwo ekologiczne, odporność na ściskanie, samoregulacji, możliwość instalacji w pomieszczeniach dowolnego typu, w tym z wysokiej wilgotności i pod "otwarte niebo". Opcja ta jest idealna dla prefabrykowanych budynków modułowych.

Również to piętro może być bezpiecznie wlewa wszelkie jastrychu, mieszanki kleju, itp. Jego elementy pozostaną odporne na tego rodzaju kontakty.

Wśród wad są wysokie ceny, złożoność instalacji, wysokie ryzyko fałszerstw.

W zależności od modelu ciepłej podłogi, należy zwrócić się do sprzedającego o dostarczenie wszelkich niezbędnych dokumentów towarzyszących. Tylko w ten sposób możliwe jest 100% pewności co do jakości i bezpieczeństwa zakupu.

Поделиться статьей