Określamy, ile grzejników trzeba sprawić, aby zimą były wygodne

Ogrzewanie to prawdziwy ból głowy dla każdego właściciela nieruchomości. Jest zrozumiałe-z obecnych taryf, przepłacać na nadmiar ciepła, nie może każdy.

W tym samym czasie, wiele typowych budynków, na przykład, same prefabrykowanych budynków biurowych, zbudowany z rażących naruszeń standardów technicznych, ze względu na to, co nawet w sezonie grzewczym, wewnątrz takich budynków jest całkiem cool, a czasem w ogóle Niemożliwe bez ciepłych ubrań.

Modułowe ogrzewanie domu

Kolejnym problemem, szczególnie zauważalnym w regionach, jest niska jakość usług świadczonych przez sieci grzewcze. Gdy nie ma prawie ciepłych baterii wśród mrozów, to nie jest myśl o autonomicznym ogrzewania, chyba że jest to zapalony "Mors".

Uwaga!

Przed zwiększeniem liczby grzejników lub przełączyć się do niezależnego ogrzewania, konieczne jest, aby określić ilość rzadkich ciepła-ponieważ z każdej nadwyżki cena baterii w płatności wzrośnie. Podobnie, jeśli planowana jest redukcja liczby baterii grzejnikowych, w celu obniżenia kosztów.

W jaki sposób obliczane jest wymagane ciepło?

Warunkowo, możliwe jest rozróżnienie dwóch metod oznaczania ilości ciepła rzadkiego lub nadmiernego: uproszczone i dokładne. W przypadku, gdy planowane jest podgrzanie mieszkania lub Hoz. Pokój znajduje się w wielopiętrowym budynku, dopuszczalne jest dokonanie uproszczonych obliczeń.

Jeśli prywatny dom jest ogrzewany, prefabrykowanych modułowych sklepów lub innych niskich wzroście wolnostojący budynek, lepiej jest użyć metody określania dokładnej ilości niezbędnego ciepła. Należy go również stosować, jeśli budynek znajduje się w chłodnym miejscu w kraju.

Akumulator w domu modułowym

Uproszczony system

Standardowe pokoje do 2,6 metrów wysokości, średnio, wymagają około 100 watów ciepła na metr sześcienny. I liczby są zaokrąglane w górę. Jednakże, jeśli istnieje wiele urządzeń termicznych w pomieszczeniu, na przykład, jeśli jest regularnie używane kuchni lub serwera z dużą liczbą stale włączonych komputerów, można dokonać zaokrąglania dla tego konkretnego pomieszczenia w mniejszym boku.

Po obliczeniu wymaganego ciepła, uzyskana wartość powinna być podzielona na moc grzewczą zamontowanych grzejników. Również nie jest konieczne, aby zaniedbać ewentualne straty ciepła w wyposażonych balkonów i pomieszczeniach kątowych-dla obliczonej liczby na 20%, a następnie i 30%.

Dokładne śmiech

Dla dokładnych obliczeń wyżej wymieniona "100 watów na metr sześcienny" powinna być pomnożona przez szereg czynników technicznych, w szczególności:

  • PrzeSzklenia okiennego.
  • Stopień izolacji ścian zewnętrznych.
  • Stosunek powierzchni podłogi do okien.
  • Średnia temperatura powietrza jest najzimniejszym tygodniem.
  • Zapotrzebowanie na ciepło z uwzględnieniem liczby ścian zewnętrznych.
  • Typ pokoju znajduje się nad podłogą.
  • Wysokość stropów.

Bateria w łazience

Ważne niuanse

Należy pamiętać, że ostateczne określenie wymaganej liczby grzejników pociąga za sobą mnożenie liczb obliczonych dla każdego pomieszczenia przez szybkość transmisji ciepła instalowanych grzejników. Należy jednak zrozumieć, że stopień jego przesunięcia ciepła zależy od temperatury wody w łańcuchu ogrzewania, a także wilgotności powietrza, i konieczne jest dostosowanie obliczeń pochodzących od rzeczywistego w wskaźnikach przypadku.

Mała końcówka

Aby nie spędzać dużo czasu na obliczeniach, można użyć darmowych kalkulatorów wymaganej liczby grzejników-są one pełne w Internecie.

Поделиться статьей