Instalacja kanalizacji do domów modułowych

Toaleta ulicy na miejscu, gdzie znajduje się Szambo jest coraz mniej popularne. Po tym wszystkim, nawet mały domek wiejski powinien zorganizować ich właścicieli komfort, jak również wszelkiego rodzaju udogodnienia. Urządzenie kanalizacyjne jest bezpieczną i dostępną czynnością. Jednak w tym przypadku konieczne jest podejście do pracy z odpowiedzialnością, a także do korzystania z nowoczesnych technologii, a także jakości materiałów. System kanalizacji zaleca się, aby być określone przed budowę modułowy dom na etapie jego projektowania zaczyna.

Instalacje kanalizacyjne

System kanalizacyjny składa się z pionowego podstopnicy oraz zwartej rury. Na nich spływa z zlewu, toalety spadają grawitacyjnie w głównym drenażu. Po tym, ścieki są przenoszone do rur poziomych, a od nich do scentralizowanego systemu kanalizacyjnego, jak również do urządzeń autonomicznych przeznaczonych do oczyszczania. Zanim kupisz modułowy dom, musisz zapoznać się ze wszystkimi cechami działki.

Instalacja kanalizacji w domu modułowym

Planując system kanalizacji w domu, konieczne jest zorganizowanie sanitarnych, w pobliżu kuchni. Jeśli dom jest dwupiętrowy, sanitarne muszą być umieszczone pod sobą. Zmniejszy to liczbę podstopnic, jak również dokonać instalacji, konserwacja systemu jest bardzo prosta. W dużym domu z dużym systemem kanalizacji powinny być zainstalowane pompy (kanalizacji). Ponadto, w planowaniu systemu uwzględnia się takie parametry: krajobraz fabuły:

  • Ścieki są przesuwane w dół. Zbiornik septyczny, Szambo powinien znajdować się w jego dolnym punkcie;
  • Rodzaj gleby, jej zamrożenie, Wysokość lokalizacji wody gruntowej: głębokości rur, wybór odpowiednich urządzeń do czyszczenia zależy od tych osobliwości.

Dobór materiałów

Praktyka pokazuje, że rury polipropylenowe i kanalizacji polichlorku winylu-najlepszym rozwiązaniem. Mają małą wagę, wzory są niedrogie, do ich montażu jest wystarczająca do korzystania z urządzenia spawalniczego. Oprócz rur, specjalne dokumenty łączące mogą być przydatne: złączki, kolanka różnych konfiguracji, jak również włazy kontrolne i podkoszulki. Rozmiar rury dla wspornika musi wynosić co najmniej 100 mm.

Montaż rur, zasady podłączenia wodno-kanalizacyjnych

Zaleca się zaprojektowanie systemu w specjalnym programie przed montażem. Rury poziome powinny być pod kątem do podstopnicy z urządzenia. Toaleta jest podłączona do wspornika (pionowo) osobno. Inne urządzenia powinny być podłączone powyżej toalety (aby uniknąć upadku kanalizacji). Na każdym piętrze wyposażone są włazy rewizyjne. Dla lepszej izolacji dźwięk może owinąć wełny mineralnej.

Kanalizacja w domu modułowym

Wentylacja kanalizacji

Do pełnego rur wentylacyjnych rozciąga się na dach. Koniec, znajduje się na górze, w tym samym czasie nie zamykać, ale niezawodnie chronić przed wnikaniem gruzu, opadów. Na górze wspornika można również zamontować zawór napowietrzający, który nie pozwala na zapachy wyjść na zewnątrz.

Oczyszczalnie ścieków

System kanalizacyjny typu autonomicznego może mieć następujące elementy:

  • Zbiornik septyczny

  • Szambo

  • Stacja oczyszczania bioLogicznego.

Każda z tych opcji ma swoje wady, zalety. Jednak polecam Szambo jest to możliwe tylko dla Dacis. Stacja oczyszczania bioLogicznego kosztuje więcej. Jednak w tym przypadku będzie to bardzo rzadkie, aby uciekać się do jego oczyszczenia.

Поделиться статьей