Izolacja termiczna Loggia lub balkonu z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów

Jakościowo prowadzona Izolacja pozwala na korzystanie z pokoju balkonowego jako dodatkowego pomieszczenia mieszkalnego. Po izolacji, przestrzeń może być dostosowany do dodatkowego pomieszczenia, oranżerii, małych warsztatach lub biurze. Głównym warunkiem jest wysokiej jakości szyby z wykorzystaniem nowoczesnego profilu 2 lub 3-komorowy Design. W przeciwnym razie izolacja nie będzie skuteczna.

Dostaw

Jako główny materiał będzie wymagał płyt gipsowo-kartonowych lub tworzyw sztucznych, jak również wełny mineralnej lub izolacji polimeru. Płyt gipsowo-kartonowych jest konieczne, aby wybrać standard lub odporne na wilgoć typu, dla ścian, gęstość od 6,5 do 10 kg/m2. Załączone materiały – specjalny profil ocynkowany, okucia montażowe, izolacja parowa i wkręty – są również wymagane.

Izolacja balkonów i Loggia

Narzędzie

Izolację można wykonać za pomocą zwykłego narzędzia elektrycznego i mechanicznego:

  • Wiertarko-wkrętarki;
  • Nóż budowlany;
  • Piła do metalu i nożyczki;
  • Ruletka i kwadrat.

Główne etapy działania:

Przygotowaniu. Przeprowadzane jest przygotowanie płaszczyzny do ocieplenia, usunięcia wypukłości i nieprawidłowości. Ściany pokryte specjalną podkładem.

Ustawia ramkę z profilu. Profil metalowy jest montowany na ścianach pionowo, w równej odległości 30-40 cm od siebie. Na podłodze, na suficie i na środku jest wykonane poziome obrzeża. Cięcia pod rozmiar jest wykonywana przez nożyczki na gruczoł, mocowanie do głównej płaszczyzny ściany jest wykonane na wkręty, przez kołek. Otwory pod wkrętami są wykonane za pomocą perforacji. Gdy skrzynia jest gotowa, położono izolację parową.

Izolacja ramy. Materiał izolacyjny w matach lub rolkach dostosowuje się do wielkości i ustawia się pomiędzy profilami prowadnic, wzdłuż całej powierzchni skrzyni. Mocowanie nagrzewnicy do ściany odbywa się za pomocą specjalnych elementów mocujących.

Okładziny. Płyty gipsowo-kartonowe lub panele z tworzyw sztucznych są przymocowane do prowadnic za pomocą wkrętów i śrubokręt. Cięcie materiału odbywa się za pomocą noża budowlanego (pod GKL) lub Piła do metalu na gruczoł (pod panel). Konieczne jest dokręcenie bez podejmowania specjalnych wysiłków, inaczej głowice wkrętów łamią okładziny.

Wykończenie dekoracyjne wykończenie. Panele PVC nie wymagają powłoki dekoracyjnej i ochronnej. Arkusze GKL idealnie pasują do wklejania przez ścianę papieru, zastosowanie szkliwa i innych LKM kompozycji. Powierzchni płyt gipsowo-kartonowych muszą być traktowane z PuTTY wykończenie w stawach, podczas korzystania z taśmy malarskiej. Po wysuszeniu, shpaklevku piasku grzywny papierem ściernym.

Izolacja stropu i stropu zależy od indywidualnej konstrukcji danego budynku. Jeśli dolne i górne sąsiednie balkony zostały już zaizolowane, często nie ma potrzeby tej procedury.

W obecności odpowiednich umiejętności, izolacja balkonu i Loggia może odbywać się niezależnie. W większości przypadków, takie roboty zamówienia w wyspecjalizowanej firmy, która będzie izolować balkon pod klucz, jakościowo i po przystępnej cenie.

Поделиться статьей