Wybór ciepłej podłogi do ekonomicznego ogrzewania budynków modułowych

Oprócz lub zamiast głównego ogrzewania prefabrykowanych budynków modułowych lub prywatnych budynków są wyposażone w system ciepłych podłóg. Przy pomocy takich urządzeń tworzy komfortową temperaturę w pomieszczeniu i w mniejszym stopniu spędził energoresurs.

Opcje konstrukcyjne

Z uwagi na nowoczesne materiały w budownictwie prywatnym i handlowym wykorzystywane są elektryczne ciepłe podłogi i systemy ogrzewania wody. Pierwszy typ zawiera:

  • Urządzenia kablowe.
  • Film i pręty podczerwieni.
  • Maty grzewcze.

System kablowy jest w pełni chroniony przez niezawodną izolację. Dla takich urządzeń specjalnie dobrana odporność, zapewniająca proces ogrzewania do określonej temperatury. Dlatego kabiny modułowe i wiejskie domki wyposażone w takie Grzejniki są chronione przed prawdopodobieństwem pożaru w zwarciu.

Zastosowanie mat grzewczych

Do wszystkich typów budynków można zaproponować systemy jedno-i dwużyłowe przewodów elektrycznych znajdujących się na specjalnej siatce.

Modele jednordzeniowe-mają przewody wejściowe i wyjściowe z różnych kątów. Obydwa krawędzie są podłączone do urządzenia sterującego temperaturą. Taka tkanina jest w stanie promieniować pole elektromagnetyczne, dlatego zaleca się do łazienki, pomieszczenia kuchenne, korytarze. Pojedyncze warstwy maty są przystępne, tak popularne wśród konsumentów.
Maty jednoWarstwowe

Bardziej doskonałe są maty dwudrutowe, które mogą wyposażyć kontenery bloków budowlanych i pomieszczenia mieszkalne. Przewód elektryczny jest dodawany do urządzenia, które jest generowane pole elektromagnetyczne. Modele te są wygodniejsze w użyciu, ponieważ Tylko z jednej strony gniazda kablowego. I z drugiej-wyposażone w sprzęgło ochronne. System ten pozwala nie zależeć od lokalizacji termostatu i plan układania "ciepłych podłóg" w dogodnym kierunku.

Maty z dwoma drutami

Przy instalacji mat "zjada" tylko kilka centymetrów wysokości ścian. W tym przypadku praca jest wykonywana szybko na całej powierzchni pomieszczenia lub w wybranych miejscach. Podłączone urządzenia działają w trybie ekonomicznym, co jest również ważne dla budżetu rodzinnego lub wydatków spółki handlowej.

Podłogi na podCzerwień

Nowoczesny film IR jest uważany za najbardziej przyjazny dla środowiska i bezpieczny układ "ciepłych podłóg". System może być wyposażony w dwumetalowe (miedziane z aluminium) lub węglowe listwy grzewcze. Elementy są uszczelnione w Lavan elastycznej folii lub poliuretanu dwuskładnikowego w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi lub wnikaniem wilgoci.

Modele prętów:

  • Umożliwić instalację w jastrychu cementowym lub bezpośrednio na warstwie kleju budowlanego;
  • Mogą być ułożone w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności;
  • Nie produkują promieniowania EM.

W takich systemach instalowane są elastyczne pręty połączone przewodowo. Konstrukcje nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Takie podłogi mogą być aktywnie używane, a nawet zainstalować meble.

System podgrzewania wody

Składa się z cienkich rur ukrytych w jastrychu szorstkiej podłogi. Do montażu używać elastycznych konstrukcji metalowo-plastikowych lub z szytego polietylenu. Materiał jest umieszczony w kształcie węża i wytrzymuje wysoką temperaturę wewnętrznego nośnika.

Поделиться статьей